Podświadomość

Elementarna część naszego umysłu determinująca ponad 90% naszych sukcesów lub błędnych zachowań. Miejsce gdzie przechowywane są wszystkie wspomnienia, nawyki i schematy wywołujące emocje. Przestrzeń, w której od dzieciństwa zapisywane są nasze zasoby oraz lęki i ograniczenia.

Informacje w niej zapisane mają bezpośredni wpływ na nasze zdrowie, witalność, równowagę emocjonalną oraz relacje z otoczeniem. Harmonia i synchroniczność pomiędzy świadomością a podświadomością wyznacza poziom  naszego szczęścia.

Czym jest trening mentany?

Trening mentalny to proces polegający na wykonywania w określony sposób ćwiczeń w wyobraźni lub w połączeniu z fizycznymi. Celem takich narzędzi jest wpłynięcie na sferę podświadomości i wprowadzenie trwałych zmian:

nawyków i zachowań

reakcji i stanów emocjonalnych

wytrzymałości fizycznej i psychiczne

sylwetki, postawy i mowy ciała

poczucia pewności siebie

Czym jest hipnoza?

Hipnoza to naturalny stan wysokiej koncentracji na danej idei, wyobrażeniu lub doświadczeniu polegający na ukierunkowaniu wyobraźni. Osoba będąca w tym stanie ma pełną świadomość  tego doświadczenia i możliwość komunikacji ze światem zewnętrznym.
Często prowadzi do głębokiego rozluźnienia

Poprawia pamięć i kreatywność,

Usprawnia proces decyzyjny,

Daje możliwość kontroli bólu oraz innych odczuć

Uspokaja, wycisza i  harmonizuje  emocje

Uwalnia od wielu chorób i problemów psychosomatycznych do przyjemnego rozluźnienia ciała i wyeliminowania zakłóceń z otoczenia

 

W zależności od zastosowani rozróżniamy kilka rodzajów hipnozy:

Sceniczną  lub rozrywkową

Terapeutyczną lub kliniczna

Sportową 

Stosowaną – siła sugestii bez indukcji transu wykorzystywana mediach , marketingu oraz zarządzaniu zasobami ludzkimi

Spontanicznie stan transu przydarza się nam w ciągu dnia w trakcie uprawiania sportu, oglądania telewizji, wykonywania rutynowych czynności. Kontrolowany niesie za sobą potężne możliwości.

Wiesz jakie???

Przykłady hipnozy

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Zaufali mi

Współpraca

GM

email marketing powered by FreshMail