Hipnoza

Hipnoza to klucz do bram ludzkiego potencjału. Dowiedz się, jak wykorzystywały ją największe umysły tego świata, ludzie sukcesu oraz media. Kto, jak i po co stosuje ją dzisiaj? Poznaj prawdę i mity o zjawisku z jakim masz do czynienia na co dzień, choć nie zdajesz sobie z tego sprawy.

Czym jest hipnoza ?

Hipnoza (grec. ύπνος = ýpnos, dosłownie sen) – definiowana jest jako stan prawidłowo funkcjonującego umysłu, w którym uwaga danej osoby jest mocno zogniskowana na określonych bodźcach, świadomość bodźców pochodzących spoza obszaru zogniskowania uwagi jest znacznie ograniczona, oraz podczas którego krytyczny osąd danej osoby zostaje częściowo zawiewszony [1].

[1] Benjamin James Sadock, Virginia Alcott Sadock, Pedro Ruiz: Kaplan & Sadock’s Synopsis of Psychiatry Behavioral Sciences/Clinical Psychiatry. Wydanie 11. Philadelphia: Wolters Kluwer, 2015. ISBN 978-1609139711.

Hipnoza w praktyce

Hipnoza to naturalny stan wysokiej koncentracji skierowanej do
wewnątrz, któremu towarzyszy zwiększona sugestywność.

  • Często prowadzi do przyjemnego rozluźnienia ciała i wyeliminowania zakłóceń z otoczenia.
  • Poprawia pamięć i kreatywność,
  • Usprawnia proces decyzyjny,
  • Daje możliwość znacznie większej kontroli nad ciałem i odczuciami.

 

Spontanicznie przydarza się nam w ciągu dnia w trakcie uprawiania sportu, oglądania telewizji, wykonywania rutynowych czynności. Kontrolowany niesie za sobą potężne możliwości rozwoju.

Przykłady hipnozy

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Zaufali mi

Partnerzy

 

PIH

email marketing powered by FreshMail